Farfisa IP Way to rozwiązanie, które powstało w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne systemy wideodomofonowe wykorzystujące do komunikacji sieć IP. Firma Aci Farfisa do realizacji tego zadania wybrała “Pełny IP”, w którym urządzenia komunikują się ze sobą bez limitów zgodności, typowe funkcje są łatwo aktywowane zdalnie dzięki integracji systemu Wideodomofonowego z siecią LAN. System Farfisa IP Way jest prosty i spełnia najważniejsze wymagania aktualnych systemów wideodomofonowych. Jest to estetyczna kaseta zewnętrzna i funkcjonalnie identyczna z tradycyjną kasetą zewnętrzną gdzie możemy generować połączenia wideo SIP do urządzeń wewnętrznych: natomiast te mogą odbierać połączenie wszędzie. Zastosowanie tego systemu może być bardzo różne: w budynkach wielorodzinnych, pomieszczeniach przemysłowych lub biurach dla prostego ale bezpiecznego zarządzania połączeniami ze zdalnej lokalizacji. Jest to nowoczesne i do niedawna nieosiągalne rozwiązanie!

System wideodomofonowy IP Way jest kompatybilny z protokołem SIP, co oznacza że jest prawdziwym pełnym systemem IP.
To rozwiązanie pozwala na łatwe wejście w świat VoIP gdzie każde urządzenie może być podłączone do internetu: świat "prawdziwego IP" gdzie możliwości komunikacji z najbardziej popularnymi urządzeniami są niemal nieograniczone. Zapewnia to możliwość aktualizacji przyszłych zmian w urządzeniach, zaprojektowanych w pełnej zgodności z obowiązującymi standardami. Bez wątpienia system IP Way stanowi pierwszy krok w zakresie rewolucji w komunikacji wideodomofonowej i kontroli dostępu gdzie bezpieczeństwo domu staje się bardziej pod ręką.


ZARZĄDZANIE POŁĄCZENIAMI

ÀGORA IP umożliwia dwa rodzaje połączeń:

- Peer-to-Peer: ten typ połączenia jednoznacznie przyporządkowuje użytkownika do adresu IP. W systemie ÀGORA IP kaseta zewnętrzna wywołuje urządzenie podłączone do sieci lokalnej, które odpowiada i zarządza dostępem. To rozwiązanie ma zwykle miejsce w przypadku ograniczonej możliwości zarządzania komunikacją w budynku.

- Za pomocą centrali SIP Kaseta zewnętrzna ÀGORA IP jest również kompatybilna z systemami bazującymi na centralach SIP zapewniając tym samym ich większą elastyczność. Jest to centrala która umożliwia komunikację z odpowiednimi urządzeniami. Wśród central umożliwiających połączenie znajdziemy najpopularniejsze jednostki takie jak 3CX i Asterisk.

PODSTAWOWE FUNKCJE

Komunikacja Wideo-Audio
Ten system pozwala na wykonywanie połączeń z kasety zewnętrznej wyposażonej w kolorową kamerę, zarządzenie strumieniem wideo. (jako sekwencja obrazów JPEG lub H.263 / H.264) oraz strumieniem audio w obu kierunkach. Wywoływany element sieci, jeśli został prawidłowo podłączony, może odpowiadać, odbierać obrazy gości i prowadzić rozmowę również ze zdalnej lokalizacji.

Otwieranie Drzwi/Bramy
Urządzenie odbiorcze po wywołaniu z kasety zewnętrznej może odebrać połączenie, może zarządzać i otwierać bramę i/lub drzwi poprzez aktywację 2 przekaźników kasety zewnętrznej.

Podgląd z kamery
Połączenie wideo i audio z kaset zewnętrznych (do 4 kaset na komputerze lub w smartfonie) może być aktywowane zdalnie bez konieczności odebrania połączenia.

Tryb Dzienny i Nocny lub przekazywanie rozmów w przypadku zajętości
Za pomocą niestandardowych funkcji programowania połączenia mogą być kierowane do alternatywnego celu w określonym okresie czasu lub jeśli podstawowy użytkownik jest zajęty.

Kontrola dostępu (otwieranie bramy za pomocą kodu)
Kaseta zewnętrzna Àgora umożliwia otwieranie elektrozaczepu za pomocą wybranej wcześniej sekwencji wciśnięcia przycisku kasety.

PROSTY W INSTALACJI I KONFIGURACJIPołączenie Ethernet LAN
Szybkie i łatwe podłączenie do sieci LAN. System jest przygotowany do podłączenia do lokalnej sieci komputerowej. Wtyczka RJ45 jest fizycznym interfejsem, który umożliwia podłączenie przewodów sieciowych do kasety zewnętrznej.

Komunikacja Audio Wideo
System umożliwia komunikację pomiędzy urządzeniami i połączenia wideo za pomocą sieci. Komunikacja jest zdalnie zarządzana za pomocą operatora SIP.

Zasilanie: tryb PoE lub zasilanie zewnętrzne:
W trybie PoE (Power over Ethernet) urządzenia są zasilane za pomocą przewodu sieciowego (LAN). Ten tryb jest bardzo użyteczny jeśli źródło zasilania nie znajduje się blisko urządzenia. Alternatywnie można użyć zewnętrznego zasilacza.

Programowanie przez przeglądarkę
Programowanie kaset Àgora IP odbywa się za pomocą strony internetowej dlatego może być możliwe nawet jeśli komputer nie znajduje się fizycznie blisko urządzenia.
ZASTOSOWANIE

MieszkanioweDom, możesz skomunikować się z kasetą zewnętrzną z każdej lokalizacji (wewnątrz domu, garaż, basen...).

Nowe mieszkanie w budynku z siecią strukturalną: urządzenie może być podłączone do istniejącej instalacji LAN.


BiznesoweBiuro: każde rozwiązanie SOHO, dlatego praktycznie każdy typ organizacji w tym firmy, praktyki zawodowe i laboratoria.

Przemysł: można użyć istniejącej sieci LAN i centrali VoiP.

PRODUKTY

IPV11AGL

Wymiary: 99x208x30 mm
Kaseta zewnętrzna


Kaseta zewnętrzna z 1 przyciskiem. Aby rozbudować kasetę należy dodać moduł rozszerzenia IPT08AGL. Kompaktowa i zoptymalizowana zarówno w szerokości jak i głębokości, montaż natynkowy pozwala na łatwą instalację urządzenia. Ramka z anodowanego aluminium, kolorowa kamera typu pinhole, podświetlone niebieskim kolorem przyciski pozwalają na użycie kasety w miejscach słabo oświetlonych.

IPV12AGL

Wymiary: 99x208x30 mm
Kaseta zewnętrzna


Kaseta zewnętrzna z 2 przyciskami. Aby rozbudować kasetę należy dodać moduł rozszerzenia IPT08AGL Kompaktowa i zoptymalizowana zarówno w szerokości jak i głębokości, montaż natynkowy pozwala na łatwą instalację urządzenia. Ramka z anodowanego aluminium, kolorowa kamera typu pinhole, podświetlone niebieskim kolorem przyciski pozwalają na użycie kasety w miejscach słabo oświetlonych.

IPT08AGL

Wymiary: 99x208x30 mm
Kaseta zewnętrzna (moduł rozszerzenia)


8-przyciskowy moduł rozszerzenia, do połączenia z modułem IPV11AGL lub IPV12AGL. Możemy podłączyć do 7 modułów rozszerzenia z maksymalnie 58 przyciskami wywołania.

DO POBRANIA

Aplikacja


Dedykowana aplikacja do połączenia z kasetami zewnętrznymi dla smartfonów (Android i iOS) oraz tabletów. Aplikacja UDV Guard pozwala na niezwykle przyjazną pracę z funkcjami wideodomofonowymi i personalizację funkcji. Aplikacja do pobrania w Google Play i Apple Store.


Oprogramowanie


Dedykowane oprogramowanie do połączenia z kasetami zewnętrznymi za pomocą komputera. Niezwykle przyjazna praca z funkcjami wideodomofonowymi i personalizacja funkcji kasety.

 Pobierz

Plik dodatkowego języka


Pobierz plik dla języka polskiego. Możemy wczytać ten plik za pomocą komputera do sekcji "Admin Services" kasety Àgora IP.

 Pobierz

Broszura (3.3 Mb)


 Pobierz

Dokumentacja techniczna (6,3 Mb - 1 Mb)


 Kompletna dokumentacja techniczna

© Aci Srl via Ezio Vanoni, 3 - 60027 Osimo (An) - Italy
Tel. ( +39 ) 071.7202038 - Fax ( +39 ) 071.7202037 - p.i. 01309100426
Powered by Capolinea.it